1. cyklovýlet

Od nedělního rána 17. 5. 2020 bylo krásné počasí, ale stejně jsem měl cestou na sraz trochu stažený žaludek, že nikdo nepřijde. Byl to první výlet po dvou měsících karantény. O to větší bylo to překvapení, před krámem bylo plno: sešlo se patnáct dětí, tři praktikanti a sedm dospělých. Krásné překvapení.

Společně jsme dojeli do bikeparku, tam zkontrolovali kola a rozdělili se na dvě skupiny podle věku. Menší vyrazili rovnou směr větrušický sad, starší děti a praktikanti si párkrát projeli bikepark a rozjeli se stejným směrem.

Na začátku sadu jsme se po první terénní vsuvce opět sešli, praktikanti si vzali pod ochranná křídla nejmenší děti a vyjeli vstříc první technické pasáži – sjezdu nad dolským přívozem. Sjezd všichni zvládli, nikdo nespadl a odměnou nám bylo pozorování vltavských nutrií.

Počkali jsme na poslední, nasedli na kola a vyrazili dál. Když byl čas na svačinu, najedli jsme se na louce na konci Chvatěrub, protože místní občerstvení má v neděli zavřeno. Jako vyhlášená turistická základna na cyklotrase Praha–Drážďany si zřejmě vzali inspiraci z německých obchodů.

Dojeli jsme na kraj Kralup, a protože nám přálo počasí a i čas byl příznivý, rozhodli jsme se výlet mírně prodloužit až do Veltrus a vrátit se přes Nelahozeves. Cesta byla příjemně rovinatá, protijedoucím cyklistům jsme se zdatně vyhnuli, byli jsme bezpečně největší peloton na celé cestě. Jediné zpestření byl malý kopeček před Kralupami na Dvořákově cestě.

Projeli jsme podruhé Kralupy, tentokrát po levém břehu v Dolánkách jsme se občerstvili zaslouženou zmrzlinou, projeli Libčice a Letky a to už nás z druhého břehu zdravil ústavní komín a pak už jen lávka a rodičovské přivítání.

Výlet jsme si moc užili.

Více ve fotogalerii a ještě více na rajčeti.

Jirka

.

.

Přejít nahoru