Jste turistický oddíl a nevíte, kam jet na prázdniny nebo na víkend? Můžeme vám nabídnout naši chatu v Knínici v Krušných horách!!

Náš oddíl již od roku 1972 vlastní chatu v Krušných horách a všichni současní i bývalí členové jistě dobře vědí, jaké radosti se za větou: ”O víkendu jedu na Knínici.” skrývají.

Naše Knínice není žádná malinká chatička, ale dvoupatrová kamenná chata, ve které se dají krásně strávit i víkendy, kdy se počasí zrovna nevydaří. V přízemí se nachází koupelna, záchody, lyžárna, sklad uhlí a dřeva, ale i prostorná společenská místnost, ve které se dá hrát všechno možné od stolních her po pingpong. V prvním patře hned proti kuchyni je potom velký pokoj s jedenácti postelemi (v našem oddíle nazývaný “holčičí”, protože v něm vždycky spí holky:-). “Klučičí” pokoj neboli ratejnu (jedenáct postelí) najdete o patro výš. Kluci z našeho oddílu “svůj” pokoj milují hlavně proto, že na chodbičce před ním stojí suprový stolní fotbal. Hra začíná ihned po příjezdu s batohem na zádech a kromě vynucených pauz (výlety, jídlo, spánek:-) pokračuje až do poslední chvíle před odchodem na autobus domů. Ve druhém patře proti ratejně je ještě malý pokoj s devíti postelemi zvaný “nudle” (až uvidíte jeho rozměry tak vám název bude jasný:), ve kterém již od dávné historie našeho oddílu sídlí “velké holky” neboli nejstarší dívky v našem oddíle.

V celé chatě je zavedena elektrika, ale zdrojem teplíčka jsou ve všech místnostech stále ještě klasická kamna na uhlí a dřevo (obojího je v chatě vždy připraven dostatek). Kamna ohřívají i teplou vodu v kuchyni a koupelně (“lázeňská kamna” s bojlerem). Topit v kamnech není nic složitého, i když hlavně zatápění chce zpočátku trochu cviku. Ale neděste se, pokud jste nic podobného ještě nikdy nedělali – dostanete od nás instruktáž i pár tipů jak na která kamna . Je-li člověk dostatečně opatrný, nestane se nic horšího, než že mu kamna vyhasnou a nebo zpočátku čoudí trochu víc než je nutné.

Knínice je tedy chata vhodná pro všechna roční období. V okolí se dá podnikat spousta krásných výletů (do Tiských stěn, na Děčínský sněžník, do ZOO Ustí nad Labem, atd.), pěšky a nebo v zimě na běžkách. Pár kilometrů od chaty je i lyžařské středisko Telnice, kde je možnost zajezdit si na sjezdovkach nebo na snowboardu. Pro běžkaře začátečníky jsou ideální mírně svažité loučky “jazyky” hned nad silnicí za chatou. Ne, že by se na nich nedala hodit pořádná tlama, jak vám jistě dosvědčí všichni členové oddílu, kteří své běžkařské začátky prožili právě na těchto svazích:-).

Chata se nachází 8km od Ústí nad Labem, kam je dobré spojení vlakem i autobusem. Nejbližší autobusová zastávka je asi 1km od chaty, na vlak se musí 5km do Telnice. K chatě se dá dojet autem a parkovat se dá přímo na trávě před ní (v zimě je dobré počítat i s variantou “řetězy” – přece jen jste v horách).

Zaujala vás naše chata a rádi byste v ní strávili víkend, jarní prázdniny nebo celý letní tábor?
Neváhejte nás co nejdříve kontaktovat (o chatu bývá zájem, tak aby vás někdo nepředběhl), abychom se domluvili na podrobnostech.

Pojďme si ještě jednou shrnout všechny důležité informace:

  • místo: Knínice, 8km od Ústí nad Labem
  • doprava: BUS 1km, vlak 5km (Telnice)
  • kapacita: 31 osob
  • pokoje: 11 lůžek + 11 lůžek + 9 lůžek, spol. místnost/jídelna, kuchyň, koupelna
Přejít nahoru