Výlet do Techmanie Plzeň

V neděli 16. února jsme si ráno hodně brzo přivstali, abychom se už po půl sedmé mohli sejít u lávky a vyrazit směr Plzeň. Na pražském hlavním nádraží jsme měli chvíli čas, tak jsme si prohlídli historickou nádražní budovu. Pak jsme nasedli do rychlíku a uháněli podél Berounky na jihozápad.

Před desátou hodinou jsme dorazili do Plzně a trolejbus nás zavezl přímo před Techmanii, která je umístěna v bývalé tovární hale plzeňské Škodovky. Bundy a batohy jsme si nechali v šatně a s lehkostí jsme se vrhli objevovat a poznávat. Hala je plná interaktivních exponátů – nejrůznějších strojů, strojků a hejblátek. Všechno jsme si mohli osahat a vyzkoušet a dozvědět se tak, jak spousta věcí a jevů funguje. Vše se točilo kolem fyziky, chemie, matematiky, astronomie, biologie, ale také třeba kolem filmu… Každou hodinu se pak konala předváděcí show s ukázkami pokusů a jiných zajímavostí.

Po poledni jsme se navzájem „posbírali“ a snědli si v místní restauraci zásoby z domova. I po obědě ještě byla spousta času prohlédnout si vše, co bylo k vidění. Jako připomínka plzeňského průmyslu je zde vystavena i parní, dieselová a elektrická lokomotiva, historický trolejbus a parní stroj.

Po třetí hodině ale nezbývalo než se s Techmanií rozloučit a pospíchat zpět na nádraží. Stihli jsme si tam nakoupit ještě nějaké dobroty a pití a pak už nás rychlík odvezl do Prahy. Na Masarykově nádraží jsme nastoupili do „našeho“ vlaku a po sedmé hodině už jsme byli zpátky v Řeži.

Více ve fotogalerii a ještě více na rajčeti.

Jitka

Přejít nahoru