VPH23 – 02 – Indicie

Čau, doufám, že předchozí místečko se ti líbilo. Připomínám jen, že pokud si jedničku ještě nenašel, nevadí, body za ní můžeš získat po celou dobu trvání hry. To platí pro všechny už zveřejněné kontroly. Minimum, co získáš je 100 bodů a kdo ví, třeba zrovna to bude stačit na vítězství, nikdy nevíš, jak si povedou ostatní.

Už je zas pondělí a tak hledám, kde budu spát tento týden. No a minulý týden jsem spal vlastně na místě, který znáš, šel jsi kolem něho už stokrát, takže v tomto nic moc nového. Jenže o to lépe jsem musel schovat kontrolu, aby jí nenašel nějaký záškodník a o to veselejší mám pro tebe indicie :-). A myslím, že tam, kde kontrola je, si ještě nebyl. Tak směle do toho!

Indicie

Letěl jsem od Slunce a když jsem se po třinácté zastavil, abych pozoroval zajímavé vesmírné těleso, uviděl jsem pěkné místo ke spánku, chráněné před větrem, jen tam bylo přes den trochu rušno. Kontrolu jsem umístil do vesmíru přesně 8 750 000 km od pozorovaného objektu. Při umisťování kontroly mi bylo chladno od nohou a já moula zapomněl ručník. Tobě by se taky mohl hodit.

Poznámka: Až jí najdeš, nezapomeň jí vrátit, přesně kde byla. A taková všeobecná rada: čím víc lidí tě u objevení kontroly uvidí, tím spíš prozradíš jinému soutěžícímu, kde kontrola je :-).

Rébus

Zabydlím se na měsíci. Když mi tam zapadne Slunce, tak půjdu spát, ráno vstanu a s dalším západem Slunce opět půjdu spát. Kolik uběhne pozemských hodin mezi okamžiky, kdy jsem šel spát? Zaokrouhli na celé desítky dolů.

Pozn.: Můžeš samozřejmě použít internet k dohledání potřebných údajů.

Diskuze

Přejít nahoru