Tézetko 2019

V neděli 15. září, kdy se předvedlo naprosto dokonalé počasí, se v Řeži konal 0. ročník turistického závodu pro děti Tézetko 2019. Závod pořádal TOM Řež a byl určen pro všechny ve věku 7–15 let, z Řeže, Husince i okolí, členy i nečleny oddílu. Zázemí závodu bylo v Polepšovně ducha.

Na vyfáborkované trase v délce 2,5 km bylo rozmístěno deset stanovišť, kde na závodníky čekaly otázky z oborů zvířata, stromy, kulturní památky, topografie, čísla na záchranný systém, dopravní značky, dále museli překonat lanovou lávku, plížit se pod překážkou, hodit granátem na cíl a určit další směr cesty pomocí buzoly. Běželo se po jednom v intervalech dvou minut. Nikdo se neztratil, někdo byl pomalejší, někdo rychlejší, někomu se dařilo na otázkách, jinému zase ve sportovních disciplínách. To všechny jsme sečetli, odečetli, seřadili a výsledkem bylo celkem 15 medailistů ve třech kategoriích, rozdělených ještě na holky a kluky. A na všechny ostatní pak čekala ještě sladká odměna.

Atmosféra závodu byla pohodová, náročnost tak akorát, závodníci, návštěvníci i organizátoři nadmíru spokojení. Dokonce se na nás přijeli podívat z České televize a další den jsme se objevili ve Zprávičkách na programu ČT Déčko.

Děkujeme všem, kteří se závodu zúčastnili, všem, kteří pomohli s organizací závodu a podpořili nás, a majitelům Polepšovny ducha za zapůjčení areálu. A slibujeme, že příští rok se opět sejdeme na 1. ročníku Tézetka!

Více fotek na rajčeti.

Jitka

.

.

Přejít nahoru