Výlet do planetária a Stromovky

Sešli jsme se v sobotu 23. ledna po půl desáté u lávky. Vlakem jsme dojeli do Prahy Holešovic a odtud došli pěšky od Stromovky. Je důležité říct, že v noci napadla obrovská spousta sněhu, bylo ho hodně i v Praze a během dnes občas a pravidelně ještě sněžilo!

Ve Stromovce jsme se před planetáriem řádně oklepali od sněhu a vevnitř už nás čekala astronomická interaktivní výstava. Prohlédli jsme si a vyzkoušeli úplně všechno, největší úspěch slavily trenažery, na které se stály fronty. Před dvanáctou jsme se v jídelním koutku naobědvali z vlastních zásob a po poledni jsme vyrazili zase ven.

Cesta zasněženou Stromovkou byla nádherná, cesty byly plné sněhu, takže se hůř šlo, ale zase nám to dávalo jiné možnosti, například koulování. Zastavili jsme se na hřišti, které se kupodivu dalo využít i ve sněhu, a potom ještě na zamrzlém rybníku, kde jsme se klouzali.

Pak už jsme se vydali směrem Dejvice na nádraží v Podbabě. Pospíchali jsme, aby nám neujel vlak, takže tempo bylo lehce závodní. Stihli jsme to i s malou rezervou na odpočinek a ve dvě hodiny nás vlak zasněženou krajinou zavezl opět do Řeže. Krásný zážitek!

Více ve fotogalerii a ještě více na rajčeti.

Jitka

Přejít nahoru