Velikonoční Knínice 2015

Letošní Velikonoce připadly na začátek dubna. Bohužel teplé jarní počasí se ještě nekonalo a zejména do hor se vrátila zima. Z Řeže jsme odjeli ve čtvrtek 2. 4. dopoledne, a když jsme kolem jedné hodiny vystupovali z autobusu nedaleko Knínice, čekaly nás sněhové závěje, prudký vítr a sněžení. V chalupě jsme naštěstí už měli díky Petrovi zatopeno, takže jsme přišli rovnou do teplíčka. Odpoledne se střídalo slunečné počasí se sněhovou vánicí, a tak jsme si užili také koulovačky a stavění sněhuláků před chalupou. Kdo chtěl, tak si pak před večeří vyrobil květinové brože z organzy. Večer pak byla volná zábava, ale šlo se brzy spát, protože ráno nás čekalo vstávání na výlet.

V pátek ráno jsme vstali v pohodě, nasnídali se, ale přišlo zklamání. Plánovaný výlet lanovkou na Komáří vížku jsme museli odložit na někdy příště, neboť, jak jsme telefonicky zjistili, kvůli vichru v předchozích dnech lanovka nejezdí. Rychle jsme ale vymysleli náhradní řešení – vypravili jsme se do Děčína do ZOO. Protože ale v Ústeckém kraji došlo ke změnám v autobusové dopravě a autobusy teď jezdily odjinud, než jsme byli zvyklí, stalo se, že nám autobus do Děčína ujel. Nedalo se nic dělat, museli jsme do nejbližší obce – do Libouchce – dojít pěšky, abychom nemuseli hodinu čekat na další autobus. Měli jsme to akorát, stihli jsme další spoj a před polednem už jsme vystupovali v Děčíně. Došli jsme do zoologické zahrady, kde jsme si prohlédli všechna zvířata, která se nechala okukovat, vyzkoušeli všechna hřiště a hlavně se stihli naobědvat z vlastních zásob. Před odchodem si pak ještě každý koupil malé plyšové zvířátko na památku. Potom jsme se zašli podívat na vyhlídku nad Labem, odkud jsme měli celý Děčín jako na dlani. Autobusem jsme se pak vrátili zase do Knínice. Po večeři jsme si udělali kino s nezbytným popcornem.

V sobotu dopoledne jsme se vrhli na velikonoční tvoření. Čekalo nás malování květináčů, ty jsme pak svačině nechali zaschnout a vydali se na kratší procházku kolem Knínice, abychom objevili sladký poklad. Po obědě jsme pokračovali ve výzdobě květináčů – z ubrousků jsme na ně nalepili jarní kytičky. Odpoledne jsme pak měli spřátelenou návštěvu: přijely starostka s místostarostou i s rodinami a přivezly překvapení – spoustu vrbových proutků, a tak jsme se učili plést pomlázky. Nebylo to úplně jednoduché, ale nakonec to zvládli všichni, takže jsme měli až do večeře co dělat. Po jídle vypuknul tradiční „večírek“. Střídaly se scénky, hry, písničky a soutěže, až nakonec nastal čas jít spát.

V neděli po snídani jsme začali balit a uklízet pokoje, což bylo poměrně brzy hotové, a tak zbyl ještě čas na hraní v jídelně. Po časnějším obědě jsme se pak sbalili a vyrazili na autobus. V Ústí jsme už tradičně navštívili cukrárnu Barborka, kde jsme se řádně posilnili na cestu. Ve dvě hodiny nám z hlavního nádraží odjížděl vlak na Prahu, cesta nám rychle utekla a ani ne za dvě hodiny už jsme byli v Řeži. Na lávce na nás čekali rodiče, rozebrali jsme si spacáky, pomlázky i květináče a rozešli se do svých domovů připravit se na Velikonoční pondělí. Teď už nás čeká opravdové jaro a na Komáří vížku se určitě podívám o podzimních prázdninách.

Více ve fotogalerii a ještě více na rajčeti.

Jitka

Přejít nahoru