Podzimní Knínice 2013

27. – 30. 10. 2013

Konec října přinesl dva dny podzimních prázdnin a státní svátek a vzniklé volno jsme opět využili k pobytu na Knínici. Sešli jsme se v neděli 27. 10. před lávkou, věci, které jsme nepobrali, se naložily do dodávky a vlakem jsme dojeli do Ústí. Čekání na autobus jsme si zkrátili několika hrami před krajským úřadem, do kterých jsme se tak zabrali, že nám nakonec autobus jen tak tak neujel. Před půl druhou už jsme vcházeli do chalupy, kde už nám Petr s Jirkou zatopili.

Rozdělili jsme si pokoje a postele, převlékli se a dojedli zásoby z domova. Potom jsme se rozdělili, ti starší se vydali s Jirkou na fotografickou vycházku a mladší na louku za vsí, kde si zahráli několik her. Letos nám počasí vyšlo vstříc, ne jako loni, kdy nám nasněžilo. Čekalo nás několik krásných, poměrně teplých podzimních dní plných barev a hlavně bez deště…

Před večeří, abychom nezaháleli, jsme se naučili bužírkovat jednoduché přívěsky. Některé to chytlo natolik, že ve volných chvílích bužírkovali až do konce pobytu!

Druhý den v pondělí jsme jeli do ZOO do Děčína. Tento výlet jsme měli naplánovaný už na jarní Knínici, ale tenkrát nám ujel autobus, protože stavěl na utajeném místě. Nyní už jsme byli připraveni a šťastně dorazili do Děčína. Místní zoologická zahrada se nachází na kopci nad městem, tak jsme se cestou pěkně zapotili. Stálo to ale za to, ZOO bylo moc pěkné, kromě zvířat nás čekal i soutěžní kvíz, několik hřišť a hlavně pěkné počasí. Odpoledne nám do odjezdu autobusu zbýval ještě čas, tak jsme se šli podívat na nedalekou vyhlídku Pastýřská stěna. Výhled na Děčín a Labe byl vskutku velkolepý!

Do chalupy jsme dorazili poměrně brzo, tak jsme se opět vrhli na tvoření. Vyráběli jsme barevné svíčky. Do připravených forem z krabiček nebo kelímků jsme rozlévali roztavený vosk a jednotlivé barevné vrstvy pak dohromady vytvářely nádherné svíčky. Večer jsme pak v jídelně srazili stoly a sesedli se kolem dokola. Starší si připravili několik her, do toho jsme si zazpívali písničky s kytarou a po náročném dni se pak všichni bez protestů uložili k spánku.

V úterý dopoledne jsme se vydali do lesů nad Knínicí, objevovali nové cesty a hledali ty staré… hlavně jsme ale pátrali po dalším schovaném pokladu, který tu při zbabělém útěku zanechal kdysi Napoleon. Ten jsme úspěšně objevili a určitě jich tu bude po okolí spousta dalších, takže máme další schované na příště.

Po obědě tak krásně svítilo sluníčko, tak nešlo zůstat v chalupě. Podnikli jsme kratší vycházku po vesnici a nejbližším okolí. Na svačinu jsme se vrátili a čekalo nás další vyrábění. Markéta měla připravené plátěné tašky, které jsme ubrouskovou metodou zdobili nejrůznějšími obrázky. U Jitky se zase vyráběly korálky z papíru, které se pak navlékly jako náhrdelníky. Všechny výrobky určitě využijeme jako vánoční dárečky. Po večeři jsme si v jídelně udělali kino, při pohádce se všichni zklidnili a naladili na dobrou a poslední noc.

Středa byla dnem úklidu a odjezdu domů. Po snídani jsme si všichni sbalili, a jelikož se do úklidu chalupy zapojili všichni, bylo brzy hotovo a zbyla tak ještě spousta volného času. Venku bylo potřeba shrabat napadané listí, takže se někteří ujali hrábí, po chvíli je zas další vystřídali. Oběd jsme měli o něco dřív, abychom stihli autobus do Ústí. Ve městě jsme pak tradičně navštívili cukrárnu Barborka, kde si každý vybral něco dobrého. Na nádraží je to z cukrárny kousíček, takže ve dvě hodiny už jsme seděli ve vlaku a odjížděli směr Řež.

Letošní podzimní Knínice se vydařila, zvláště díky pěknému a poměrně teplému počasí. A kromě zážitků si každý přivezl domů několik vlastnoručně vyrobených dárečků.

Více ve fotogalerii a ještě více na rajčeti.

Jitka

Přejít nahoru