Muzeum MHD a Muzeum Policie

Na sobotu 25. 5. 2013 jsme si původně naplánovali výlet do Únětic a na Levý Hradec. Dlouhodobě špatná meteorologická předpověď nás však donutila změnit plány, a proto jsme se vypravili do Prahy. Z vlaku jsme vystoupili v Holešovicích a tramvají dojeli do vozovny Střešovice. Důkladně jsme si prohlédli Muzeum MHD. Nejvíce nás zaujaly nákladní tramvajové vagony s lokomotivou a salonní vůz, ve kterém to vypadalo jako v kavárně. Ve stánku se suvenýry se pak prodejním hitem stala propiska s jezdÍcí tramvají.

Na dvoře vozovny jsme si snědli svačiny z domova a zahráli si několik her. Jen tak tak jsme potom stihli tramvaj, která nás odvezla na Karlovo náměstí, a další jsme dojeli na Karlov do Muzea Policie. Tam bylo na co koukat! Vystavené exponáty byly z oboru dopravní policie, kriminalistiky, věnovaly se i prvorepublikovému četnictvu a pohraničníkům. V několika dalších místnostech jsme si také mohli prohlédnout vše, co se týká hasičů a záchranných jednotek. Ovšem jednoznačně největší úspěch slavila potemnělá místnost s UV zářivkami. Tam jsme byli dokonce dvakrát a každý na sobě hledal, co mu na světle nejzářivěji svítí…

Odpoledne už se nachýlil čas, tak jsme se přesunuli na Masarykovo nádraží, v bezpečí vlaku jsme projeli velikým lijákem a ve čtyři hodiny jsme plni zážitků dorazili do Řeže.

Více ve fotogalerii a ještě více na rajčeti.

Jitka

Přejít nahoru