Mirek Hodan – 100 let – sbírka

Přátelé, kamarádi,

většina z nás ví, že klíčovou postavou historie našeho oddílu je Mirek Hodan. Ten v šedesátých letech přišel s myšlenkou věnovat se dětem, mládeži a dát jim ten krásný pocit z poznávání našeho okolí, přírody a prožívání dobrodružství všeho druhu. Netrvalo dlouho a nastal zlomový okamžik v roce 1967, založení oddílu a první řežský tábor. Bez tohoto momentu bychom těžko v dnešní době navazovali na nastavené tradice, hodnoty a členskou základnu.

Mirek se narodil 29.února 1924. Příští rok v únoru by tedy oslavil 100 let. Ifča a Jarda Pínovi přišli s myšlenkou připomenout si v toto výročí Mirkovy činy, nějakou cestou mu poděkovat za to, co máme, a že máme tu čest v jeho odkazu pokračovat.

Cituji z dopisu Ifči a Jardy bývalým členům oddílu: “Přikláníme se k dřevěné lavičce, která by stála u Vltavy v místě bývalého přívozu. Sice Mirek toho mnoho nenaseděl, byl stále v pohybu, ale lavička nám přijde lepší než pamětní deska.

Tímto vás žádám, abyste zvážili, jestli byste nepřispěli na dobrou věc, na lavičku, která nám bude Mirka a hodnoty oddílu denně připomínat, a na které se třeba spolu potkáme, posedíme, a probereme vše důležité.

Díky moc za vaši vstřícnost a těším se na 29.2.2024, kdy se společně u nové lavičky sejdeme a uvedeme ji v život.

Pokud se rozhodnete myšlenku podpořit, přispějte prosím na oddílový účet 161975757/0300 jakoukoliv částkou se zprávou pro příjemce “Mirek 100 let“.

Jaká lavička bude nakonec zvolena závisí na výši vybrané částky. Rádi bychom zvolili variantu nestandardní, důstojnou, jako třeba na výše uvedeném obrázku. Cena takové lavičky se pak pohybuje okolo 60 000 kč.

Rádi vystavíme potvrzení o daru pro odečet částky ze základu daně.

Moc děkujeme.

Filip.

V případě dotazů mne neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Diskuze

Přejít nahoru