VPH23 – 08 – Indicie

Tak se nám to blíží, máme tu poslední, prémiovou kontrolu, tentokrát za 2 000, takže vám dá snad trochu zabrat. Jsem zvědav, kolik z vás se nakonec dostane přes těch 10 000. Vlastně bych rád, aby se to povedlo, a moch jsem se přesunout do jiné vesnice. Třeba do Máslovic.

Indicie

Bylo to ve velmi starém sadu. Při vstupu do něho mě uvítala skupina pěti bříz, od kterých jsem viděl vysoký komín. Tam se mi moc líbilo. Pro večerní přemýšlení jsem si tam v sadu udělal malé sedátko v rozeklaném stromu, které je nejlépe vidět právě od této skupinky stromů. Pod ním, je, co hledáš.

Pozn.: Klidně se posaď, a pak uprav zpátky, ať si mohou pohovět i ostatní. Je to na území naší obce. Dík.

Rébus

Představte si, že máme kopec, který ze strany vypadá, jako rovnostranný trojúhelník, jeho svahy jsou tedy velmi strmé. Pokud mi mapa čtením vzdálenosti od úpatí kopce na vrchol ukáže 1350 metrů, jakou vzdálenost v metrech ve skutečnosti musím urazit, abych vrchol zdolal?

Pozn.: Při čtení vzdálenosti z mapy uvažujeme pouze vzdálenost daných dvou bodů v mapě přepočtenou v daném měřítku (pravoúhlé promítání). Pro zajímavost si můžeš zkusit vypočítat jaké převýšení zdoláme. (pro zodpovězení rébusu to nepotřebuješ).

Diskuze

Přejít nahoru