Oddílový znak – hlasování

Paráda, níže jsou výtvory, zde kterých můžeme vybírat. Vybírejme pečlivě, znak nám, věříme, bude sloužit hezkou řádku let.

Vybíráme oddílový znak, který budeme moci použít například na oddílových tričkách, odznacích, příp. vlajce, kronice apod. Měl by tedy být relativně jednoduchý, zapamatovatelný a zřetelný/čitelný.

U některých návrhů je i dodatečný vysvětlující text a zejména identifikační číslo. To je následně klíčové pro hlasování.

 

 

Průběh hlasování:

Hlasovat může každý dospělý řádný člen oddílu, autoři mohou hlasovat samozřejmě pro svůj výtvor :-).

Kritériem výběru je prosím “kompozice” resp. návrh obsahu, nikoliv grafické zpracování. Neboli, co se nám líbí, že tam je a jak je to rozmístěné. Ne jestli je to vybarvené, vystínované, že se nepřetahuje, jsou tam dokonalé kruhy apod. :-). Návrh, který vyhraje, necháme zpracovat kreslířkou.

Návrhy jsou tematicky uspořádány do skupin, dle autorů, nicméně autor je uveden jen pro informaci, pro hlasování by neměl hrát žádnou roli :-).

Bude to těžké, ale vyberte ze seznamu právě jeden jediný, který je vám nejbližší. Zapamatujte si jeho identifikaci, třeba 7c.

Danému číslu dejte hlas v hlasovacím formuláři úplně dole na této stránce (zadejte prosím své jméno).

Hlasování končí v neděli 23.dubna 2023 24:00. Tak jdem na to!


01

Autor: Ondřej Nádeníček s maminkou

Zde jsme obdrželi několik návrhů s názvem oddílu a bez názvu, pro zjednodušení uvádíme jen vybrané varianty. Zároveň máme k dispozici popisné schéma vysvětlující použití jednotlivých částí, barev apod.

Legenda:

Pozn.: Kliknutím možno zvětšit.

 

Návrh 01a

 

 

Návrh 01b


 

 

02

Autor: Štěpán Studnička

Návrh 02a


 

03

Autor: Kateřina Studničková

Níže je nalezený obrázek, používaný v minulých letech jako znak. Je to znak lesní moudrosti. Rohy znamenají útok, štít obranu. Vyjádřená myšlenka: zdatný a připravený. Je i vyobrazen na totemu, který TOM Řež používal na táborech. Zálesácká dovednost. Návrhy čerpají z tohoto historického motivu.

 

Návrh 03a

Opět použitý hlavní znak kruh s rohy. Vše okolo se může nějak upravit, zjednodušit, upozadit.

 

Návrh 03c

Jako hlavní znak bych použila kruh s rohy. Mohlo by být i méně těch ukazatelů.


 

 

04

Autor: Filip Blahuš
Přejít nahoru