Výlet do Prahy

Náš první výlet v tomto školním roce se uskutečnil v neděli 17. září 2017. Původně jsme sice měli v plánu vyrazit na Říp a do Roudnice nad Labem, předpověď počasí však nezněla pěkně, proto jsme se pro jistotu vypravili do Prahy.
Vystoupili jsme na nádraží v Podbabě a pěšky došli do střešovické vozovny, kde je Muzeum MHD. Důkladně jsme si vše prohlédli, viděli staré tramvaje, autobusy a trolejbusy i různá technická zařízení. Potom jsme popošli na vyhlídku na nedaleký park u Mariánských hradeb. Usadili jsme se na lavičkách a poobědvali z vlastních zásob.
Tramvají jsme pak dojeli k Národnímu divadlu, kde jsme na piazzetě obdivovali pouličního akrobata na kole, a u Mánesa jsme přesedli na další tramvaj, která nás dovezla podél nábřeží na Výtoň. Tam jsme navštívili bývalou Podskalskou celnici, kde je expozice zaniklého Podskalí a života na Vltavě. Prohlédli jsme si zajímavé fotografie a modely, ale úplně nejvíc nás zaujal trenažér voru, a tak jsme si vyzkoušeli, jaké to bylo řídit dlouhý vor ve vltavských meandrech.
Venku před celnicí jsme se nasvačili a tramvají dojeli přímo na Masarykovo nádraží. Pak už nás čekala jen cesta vlakem do Řeže a po třetí hodině jsme se přes lávku vraceli domů…

Více ve fotogalerii a ještě více na rajčeti.

Jitka

.

.

Přejít nahoru