Velikonoční Knínice 2017

Sešli jsme se ve čtvrtek 13. 4. 2017 u lávky, počasí nebylo moc pěkné – drobně pršelo, a tak jsme byli rádi, že jsme nastoupili do vlaku a byli v suchu a teple. Čím více jsme se blížili k Ústí nad Labem, tím se počasí stávalo lepším. Dávno přestalo pršet, mraky se trochu protrhaly, svítilo sluníčko a bylo vidět do dálky. V Ústí jsme si na plácku u divadla zahráli na babu nebo se jen tak nastavovali slunečním paprskům. Pak jsme nastoupili do autobusu a v jednu hodinu už jsme vystupovali na rozcestí před Knínicí. Když jsme dorazili na místo, rozdělili jsme se do pokojů, zabydleli se a v jídelně jsme pak dojedli zásoby z domova. Potom jsme se vydali na procházku kolem obce, převážně lesem. Zahráli jsme si cestou spoustu her a vyzkoušeli si i orientaci v prostoru. K večeři byl výborný guláš a pak volná zábava. Hrály se různé stolní hry a holky se učily háčkovat.

V pátek ráno jsme po snídani vyrazili na autobus směr Děčín. Tam jsme měli něco přes hodinu čas do odjezdu dalšího spoje, tak jsme se šli podívat na Pastýřskou stěnu. Autobus nás pak dovezl do kopců nad Děčínem ke Kristinu hrádku. Odtamtud už jsme pokračovali pěšky. Cesta vedla místy do kopce, bylo potřeba vystoupat na stolovou horu Děčínský Sněžník, na které se nachází rozhledna. Na místě jsme se naobědvali a odpočinuli si. Cesta dolů pak rychle utekla, došli jsme do Jílového, kde jsme si na náměstíčku nakoupili něco dobrého na zub, poseděli na lavičkách a pak odjeli autobusem zpět do Knínice. Počasí bylo pěkné, proto jsme zbytek odpoledne až do večeře strávili na zahradě před chalupou. Po večeři, ke které bylo rizoto, jsme si udělali kino. Promítala se pohádka o Trollech a k tomu chroupal nezbytný popcorn.

Sobotní den byl opět pěkný, čekalo nás zejména velikonoční tvoření. Po snídani jsme vyráběli papírové zajíčky a pak jsme šli na procházku nad Knínici. Zahráli jsme si pár her a stíhali špiona, který ukrýval poklad se svačinou. K obědu jsme se vrátili, byla sekaná s bramborem. Odpoledne jsme vyráběli papírová kuřátka vykukující ze skořápky, polevou zdobili vajíčka z perníku, pletli pomlázky a šplhali na zahradě po staré lípě. K večeři byla bramboračka a vdolky a po ní pak tradiční večírek v jídelně. Zpívali jsme a hráli hry, bylo veselo.

V neděli už se jen balilo a uklízelo. K časnému obědu jsme měli těstoviny s boloňskou omáčkou a pak už jsme pospíchali na autobus do Ústí. Ve městě jsme se prošli centrem kolem kostela se šikmou věží a pak jsme zasedli do cukrárny Barborka. Každý si dal, na co měl chuť, a ještě si nakoupil něco s sebou, Cesta vlakem docela rychle utekla, snědli jsme dobroty a zahráli si novou hru se slovy. Do Řeže jsme dorazili ve čtyři hodiny odpoledne, rodiče už nás čekali u lávky.

Prázdniny na Knínici se nám tentokrát vyvedly o to víc, že jsme měli možnost díky příjemnému počasí trávit spoustu času venku.

Více ve fotogalerii a ještě více na rajčeti.

Jitka

.

.

Přejít nahoru