Táboření, cyklovýlet a vodácký trénink na kanále

V pátek 10. června 2016 jsme se odpoledne sešli v Polepšovně ducha. Nejprve jsme se učili stavět stany, posléze jsme si je rozdělili a zabydleli se. Potom jsme hráli hry s míčem a pak se šlo do lesa na dřevo. Večer jsme si udělali oheň, každý povečeřel, co měl z domova, případně si opekl buřta. Zopakovali jsme si i pár písniček s kytarou. Pak už se začalo pomalu smrákat, takže byl čas jít spát.

Ráno bylo zamračené, ale stejně to některé vytáhlo ze stanů mnohem dřív, než se slušelo. Posnídali jsme rohlíky se sýrem a paštikou a ochutnali koláče od maminek. Pak jsme sbalili stany a všechny věci, pro které si pak přišli rodiče. Připravili jsme se na cestu do Veltrus na kolech.

Cestou občas drobně poprchávalo, zastavili jsme na svačinu a kolem poledního už jsme byli u slalomového kanálu ve Veltrusech. Vody bylo málo, tak Petr donutil budoucí vodáky pádlovat proti proudu mezi vodními překážkami. Náročnou dřinu naštěstí vystřídal výborný guláš s chlebem, který nám připravili k obědu v místní hospůdce.

Po obědě se opět nasedlo do lodí. Mladší, kteří na táboře nepojedou na lodi, se nechali na kánoi chvíli povozit, starší opět trénovali práci s pádlem. Ve tři hodiny ale nastal významný obrat – na kanále byla puštěna voda! Koryto se rázem změnilo v zuřící živel. Mladší se teď už jenom dívali, starší na vlastní kůži zkusili, co divoká voda dokáže. Naštěstí jen na konečném úseku kanálu pod poslední překážkou, ale i tak to stálo za to. Mokří byli všichni, lodě ani pádla neuplavaly, takže jsme po páté naložili lodě, najedli se a pomalu se připravili na zpáteční cestu do Řeže.

V Řeži jsme byli kolem sedmé hodiny, unavení, ale plni zážitků!

Více ve fotogalerii a ještě více na rajčeti.

Jitka

 

 

Přejít nahoru