Podzimní Knínice 2015

S příchodem chladného podzimního počasí přišel i čas podzimních prázdnin a odjezdu na Knínici. Na naší chalupě v Krušných horách jsme strávili pět dní od 28. října do 1. listopadu 2015. Vyrazili jsme ve středu dopoledne vlakem, v Ústí přesedli na autobus a kolem jedné hodiny už jsme byli na místě. Už bylo zatopeno, tak jsme přišli do tepla, vybalili, dojedli svačiny z domova a šli jsme se projít po okolí. Po večeři byla volná zábava, v akci byl fotbálek, karty, gumičky nebo prostě jen blbnutí…

Ve čtvrtek dopoledne jsme se vydali na autobus, který nás dovezl do Tisé. Prošli jsme skalní město a pokračovali dál po turistické značce směrem k německým hranicím. Cesta byla příjemná, po rovině, míjeli jsme skály, zaniklé pohraniční vesnice, brouzdali se spadaným listím a v lese jsme si stihli zahrát i na schovku. Došli jsme až do Petrovic, kde jsme nasedli do autobusu směr Knínice. Na chalupě pak, kdo chtěl, vyráběl náramky z korálků nebo byl na zahradě. Večer bylo kino. Promítli jsme si Mimoně a Pana Tau a nechyběl ani popcorn.

V pátek dopoledne jsme vyráběli svícny ze sklenic. Lepili jsme na ně obrázky z ubrousků a vytvářeli „zasněžené“ ornamenty z lepidla a jedlé sody. Před obědem jsme šli na zahradu a pod dohledem Petra jsme prováděli horolezecké kousky na lanech zavěšených na stromě. Odpoledne jsme vyráběli vánoční přání z čajových sáčků a pak se šli projít kolem Knínice a zahrát nějaké hry. Se setměním jsme pak vyrazili na louku za vesnici, kde nás čekala halloweenská bojovka nedalekým lesíkem. Podle svíček a svítících náramků jsme na trase hledali dopisy s otázkami a na závěr pak každého čekal sladký poklad a trochu toho postrašení. Šlo se po třech, takže se nikdo nebál a ani neztratil. Po večeři se kluci sprchovali a potom jsme si promítli film Ovečka Shaun.

V sobotu jsme vyrazili opět na celodenní výlet. Tentokrát jsme jeli autobusem do Zubrnic, kde jsme se podívali do železničního muzea. Prolezli jsme vagony a nádražní budovu s expozicemi, podívali se na drezíny, vyzkoušeli ruční přehazování výhybky, ale největší úspěch měla šlapací drezína, na které se každý musel projet. Pak jsme se šli podívat na vodní mlýn, u kterého jsme se i najedli. Odpoledne jsme navštívili zubrnický skanzen. Prohlédli jsme si několik domů, stodolu se zemědělskými stroji, sušárnu, kostel, školu a nakonec obchod. Akorát nám to pak vyšlo na autobus, do chalupy jsme přišli už skoro za šera. Po večeři se tentokrát vysprchovaly holky a pak začaly přípravy na „večírek“. Zpívali jsme písničky, hráli hry, předváděli scénky. Protáhl se na dvě a půl hodiny a povedl se.

V neděli už nás čekalo balení a úklid. A protože bylo všechno rychle hotové, stihli jsme se jít ještě podívat na místní koně. Po brzkém obědě jsme vyrazili na autobus do Ústí. Tam jsme se trochu prošli centrem, podívali se na kostel a lanovku. Nakonec jsme jako vždy skončili v cukrárně Barborka, kde jsme se řádně občerstvili. Vlak domů nám odjížděl ve dvě hodiny, cesta rychle utekla a před čtvrtou už jsme byli v Řeži. Knínici jsme si užili, počasí nám přálo a tentokrát to bylo bez sněhu.

Více ve fotogalerii a ještě více na rajčeti.

Jitka

Přejít nahoru