Tábor 2011 – roční tábor – Proseč u Skutče

Letošní tábor byl neobvykle dlouhý, jeli jsme totiž na rok!

Odjížděli jsme na Silvestra 16. července, pobyli jsme od ledna do prosince, uzavřeli jsme dalším Silvestrem a vraceli se 30. července o rok starší domů.

Silvestr jsme patřičně oslavili obloženými chlebíčky, chipsy a rychlými špunty, ale hlavně noční hrou Tajemná světla, která proměnila louku v nádherné hvězdné nebe.

V lednu, únoru a březnu nám počasí přálo, takže koulování, lyžování, sáňkování a další zimní radovánky, zimní olympiáda i měsíc knihy probíhaly ve správném letním vedru. Ještě velikonoční pomlázky jsme pletli a kraslice vařili a barvili za pěkného počasí. V květnu se počasí rapidně zhoršilo, vlastně propršel nejen květen, ale i část června (pršelo vjednomkuse 26 hodin), což způsobilo mokré škody ve většině stanů. Všechny stany jsme vytapetovali igelitem, mokré věci jsme usušili ve srubu, kde se topilo od rána do večera. Mladší děti přespaly v podkroví srubu. Umíte si představit postel 6 x 8 metrů pro 20 dětí? Jde to :)

V červnu jsme byli jako každý rok na školním výletě, výlet to byl cyklistický a povedený.
V červenci a srpnu měly děti tradičně prázdniny, což probíhá tak, že vedoucí si otevřou specializované cestovní kanceláře a děti si vyberou nebo objednají aktivitu, která je baví a zajímá. V nabídce byl dlouhý výlet na kole, krátký výlet na kole, geocaching (vyhledávání skrytých schránek podle GPS), horolezecká průprava, houbaření, koupání, výlet do města na nákupy, výtvarné aktivity (koláž a drhání náramků), v nabídce byla i cestovka snů, která zaručovala výlet nebo aktivitu na přání. Bohužel i letní prázdniny nám trochu komplikoval déšť. A co hůř, květnový déšť přinesl ochlazení, takže opravdové letní teploty už se nevrátily. Koncem srpna probíhaly žně, vlastně sklizeň obilí pomocí kombajnů, a to bych vám opravdu přála vidět!

V září začal nový školní rok, děti složily na to téma básně a tehdy jsme poznali, jak moc se jim už stýská po škole :) Vinobraní jsme oslavili tvorbou největších a nejhezčích hroznů, jaké kdy kdo viděl.
Říjen jsme zasvětili přípravě na zimu a ušili jsme si slušivé a hřejivé rukavice. Poslední podzimní sluneční paprsky nám svítily do zad při triatlonu, závodu v plavání, jízdě na kole a běhu. Děti byly úžasné a dělaly nám jednu radost za druhou skvělými výkony.

V listopadu přijel Martin na bílém koni, ale sběr sněhových vloček nezabral dětem ani půl hodiny.
V prosinci jsme se od rána chystali na Vánoce, nakupovali a vyráběli dárečky, vyráběli ozdoby a zdobili stromeček, provětrali jsme některé vánoční tradice. A večer přišlo velké obdarovávání dárky milými, vtipnými, chutnými, užitečnými i úplnými blbostmi. Bavili jsme se moc dobře.

Děti byly jako každoročně bezproblémové, vedoucí klidní a vyrovnaní, posádka kuchyně (Dana Čejková a Jana Štěpánková) dobře naladěná, tábořiště dobře vybavené – prostě, neměli jsme si nač stěžovat.
Týden či dva týdny dovolené věnovali bez nároku na odměnu: Mary Těthalová, Mirka Zrubecká, Míla Bartíková, Petr Hezina, Tomáš Tomba Bartík, Karel Němec, Linda Plavcová, Katka Kohoutková, Jarda Pína, Ivana Pínová.

Sponzorským darem nás podpořila Asociace TOMů a manželé Prchalovi. Děkujeme.

Přejít nahoru