Tábor TOM Řež – Na Ostrůvku 2022

Prázdniny letos začaly přesně 1. července, takže to byl i den našeho odjezdu na tábor. Samozřejmě zase do oblíbených Milčic u Blatné v jižních Čechách. Ráno jsme na parkovišti u ÚJV plně naložili autobus i vlek a vyrazili směr jih. Cesta proběhla v pohodě, stejně tak i převoz všech věcí z louky do tábora. Rozdělili jsme se do stanů, odpočinuli si po cestě a nováčci si prohlédli tábor. Potom jsme se rozdělili do týmů a všichni nafasovali slušivé bílé čepičky, ke kterým si vyrobili bambule podle barvy týmu. Seznámili jsme se s letošní celotáborovkou – všichni jsme se stali občany bláznivého města Kocourkova. V úvodu jsme se dozvěděli, co předcházelo tomu, než se z chytrých kocourkovských obyvatel stali obyvatelé trochu hloupější…

Další dny se tedy nesly v duchu kocourkovských činností, takže jsme stavěli radnice, nosili do nich světlo, jezdili po městě tramvajemi, pátrali po zlodějích, hloubili studny, hledali poklad, zachraňovali koně, luštili hádanky, stříleli ze vzduchovky apod. Mezitím jsme samozřejmě stihli hrát sportovní hry a jezdit na kole se koupat, na zmrzlinu i na celodenní výlety. Letos byly pro všechny vytištěné oddílové zpěvníky, tak jsme také večer trénovali písničky u ohně. Samozřejmě nemohl chybět ani táborový bufet, kde si každý mohl za zlaťáky, získané za soutěžní aktivity, koupit něco dobrého nebo jiné drobnosti.

Druhý táborový týden tak jako každý rok odjeli ti starší na puťák (na kole na Šumavu, na kánoi Otava), mladší zas měli pro sebe celý tábor. V závěru vyvrcholila celotáborovka, kocourkovští se opět dobrali svého rozumu a všechno dobře dopadlo. Závěrečný slavnostní táborák se povedl, rozdali jsme si dárky, zazpívali, zahráli pár her a přesně v 23 hodin začalo pršet, a tak se Kocourkovští přesunuli do jídelny, kde pokračovali diskotékou.

Poslední den už se jen balilo a uklízelo, hledali se majitelé poztrácených věcí a oblečení a před polednem přijel autobus, takže se nakládala bagáž a kola. Do Řeže jsme dorazili před čtvrtou hodinou, kde už na nás netrpělivě čekali rodiče.

Letošní tábor se jako vždy povedl, co se týče počasí, užili jsme si od každého trochu. Zásluhu na pohodovém průběhu mají všichni vedoucí a praktikanti (Jitka Kroupová, Petr Hezina, Filip Blahuš, Zuzana Vlčková, Zuzka Bartíková, Helena Martináková, Jiří Kroupa, Vojta Herentin, Milan Bláha, Martin Mencl, Tonda Bláha, Matěj Kroupa, Ester Vlčková, Adéla Luptáková, Jakub Martinák, Anička Bláhová, Eliška a Kačka Chalupovy a Marie Jurková) a samozřejmě i osazenstvo kuchyně, která opět vařila na jedničku (Katka Studničková, Zdenka Šilhánková, Šárka a Tomáš Vyšínovi). Velký díky patří Asociaci TOM, která nás podpořila, a ÚJV Řež, a. s., za krásné dárky pro děti. Velice také děkujeme za sponzorské příspěvky.

Více fotek na rajčeti.

Jitka

.

.

.

Přejít nahoru