Tábor TOM Řež – Na Ostrůvku 2021

Stejně jako loni jsme se i letos kvůli covidové situaci trochu obávali, zda se tábory budou konat. Naštěstí to pro nás dopadlo dobře. A tak jsme mohli v pátek 2. července 2021 odjet! Nakládání do autobusu proběhlo rychle a tak jsme vyrazili směr jižní Čechy ještě před desátou… Bohužel nás neprovázelo úplně pěkné počasí a při příjezdu na louku u tábora stále pršelo. Nicméně zvládli jsme to, věci se nakládaly rovnou do auta, aby nebyly na mokré zemi, a stejně tak se potom i překládaly do stanů. Po zabydlení a odpočinku jsme se pomocí překážkové dráhy a neposedného míčku na lžíci rozdělili do týmů, pomalinku přestávalo i pršet.

Večer pak nastalo velké představování letošní celotáborovky, jejíž součástí byla hrací plocha umístěná v jídelně. Každý tým vyrážel z jednoho rohu hracího plánu a každý den si odkryl jedno políčko s různým zaměřením – znalosti, průzkum nebo síla, podle toho, co mu nejvíce vyhovovalo a také aby se během tábora přiblížil ke středu plánu. Tam totiž „seděl“ drak, ke kterému bylo potřeba se dostat a zneškodnit ho. Týmy tak během celého tábora podle zaměření odkryté kartičky plnily různé úkoly, získávaly nové vědomosti, ale také si zahrály spoustu her. Za svou aktivitu a úspěchy byly ohodnoceny body podle daného zaměření. Tušily, že se jim tyto body budou hodit v závěrečném boji s drakem…

Kromě celotáborovky jsme se vždy odpoledne věnovali dalším aktivitám: jezdili jsme na kole (hlavně na koupání do lomu), podnikali pěší výlety (v okolí byla pole s hráškem!), hráli hry atd… Jako každý rok jsme měli i dva celodenní výlety na kolech. Jezdilo se ve třech skupinách podle výkonnosti. Starší deseti let pak svůj druhý celodeňák, při kterém se dostali až na Šumavu, přeměnily v puťák, druhý den je totiž čekalo sjíždění Otavy na kánoích – opět ze Sušice, ale protože byl letos příznivý stav vody, protáhli si to až do Katovic (u Strakonic, ne v Polsku!). Třetí den se pak vraceli do tábora. Na táboře nechyběl ani tradiční bufet, kde jsme si mohli zakoupit dobroty za táborové peníze, které se daly získat za denní aktivity. Večer jsme se také často scházeli u ohně a zpívali s kytarou.

Na závěr tábora se všechny týmy přiblížily k drakovi na dosah, tak bylo na čase vyjít do boje. Týmy spojily své síly a rozdělily se do tří skupin podle zaměření, tedy znalost, průzkum a síla, a připravovaly se na závěrečnou akci. Vše se odehrálo po setmění, na draka jsme narazili na louce za lesem. Společně jsme ho zneškodnili speciálně ošetřenými oštěpy. Protože  ještě žil, ale už byl neškodný, rozhodli jsme se, že mu darujeme život, protože nám může být ještě užitečný.

Na konci nechyběl ani závěrečný táborák a tradiční diskotéka na louce. Poslední den nás už čekalo jen balení a úklid tábora a také přesun všech věcí na louku k silnici. Všechno jsme naskládali do autobusu, kola do vleku a jelo se domů. V autobuse jsme si tradičně zazpívali a po třetí hodině odpolední už nás v Řeži vítali rodiče.

Přestože letošní počasí bylo trochu na houpačce, tábor jsme si moc užili a moc se nám povedl. Zásluhu na pohodovém průběhu mají všichni vedoucí a praktikanti (Jitka Kroupová, Petr Hezina, Filip Blahuš, Zuzana Vlčková, Zuzka Bartíková, Zbyněk Kocur, Helena Martináková, Jiří Kroupa, Milan Bláha, Martin Mencl, Tonda Bláha, Matěj Kroupa, Ester Vlčková, Adéla Luptáková, Jakub Martinák, Anička Bláhová a Eliška a Kačka Chalupovy) a samozřejmě i osazenstvo kuchyně, která opět vařila na jedničku (Katka Studničková, Zdenka Šilhánková, Gábina Bohatová a Tomáš Vyšín). Velký díky patří Asociaci TOM, která nás podpořila. Velice také děkujeme za sponzorské dary.

Hezký zbytek léta a zase za rok!

Více fotek na rajčeti.

Jitka

.

.

.

Přejít nahoru