Cyklovýlet a vodácký trénink na kanále Veltrusy

V sobotu ráno 19. června 2021 bylo krásně, tak se nás po obědě dole u ústavu sešlo opravdu hodně a na cestu jsme se rozdělili na tři skupiny. Stany a náhradní oblečení jsme naložili do dodávky, nasedli na kola a vyrazili po pravém břehu řeky směr Veltrusy. Cesta proběhla klidně, jen pár lidí zaskočil terén a spadli z kola. Dojeli ale všichni.

Ve Veltrusech v kempu jsme postavili stany, převlékli se do neoprenů a vyrazili na rafty. Bylo nás totiž tolik, že jsme měli půjčené rafty dva. Začalo se tréninkem malých na klidné vodě nad jezem a pokračovalo sjezdy větších kanálem. Počasí bylo krásné, při řízení raftů jsme museli dávat pozor, abychom se nesrazili s kánoemi, kterých byl kanál plný. Proti loňsku odpadla největší dřina: tažení raftu po břehu nahoru na start. Rafty jsme totiž převáželi na střeše auta, o to víc času bylo na samotnou jízdu peřejemi. Kormidelníci a pádlaři se pravidelně střídali a každý, kdo chtěl, si mohl vyzkoušet řízení raftu. A kdo se unavil, šel sjíždět peřeje na vestách.

Kemp byl letos pro veřejnost zavřený, byli jsme tam sami. Po večeři jsme se šli podívat po okolí. Kdo chtěl, tak se vykoupal ve Vltavě nebo si koupil limonádu v nedalekém stánku. A pak jsme ještě dlouho seděli v loděnici a povídali si.

Ráno jsme posnídali koláč od hodné maminky, zabalili stany a naložili auto. Od rána bylo krásně, vyloženě letní počasí, kanál se zaplnil vodáky a my jsme také neodolali a šli ještě jezdit na raftu nebo na vestách. Ve dvanáct přestala v kanálu téct voda, sundali jsme neopreny, rozvěsili je, aby uschly, uklidili rafty, nasedli na kola a stejnou cestou vyrazili domů.

Více fotek na rajčeti.

Jirka

.

.

.

Přejít nahoru