Výlet do Kladna – záchranka

V neděli 25. 9. jsme se vypravili do Kladna, kde nám Zuzka vyjednala exkurzi na záchrance, neboť tam sama pracuje. Sešli jsme se ráno před devátou u lávky, vlakem dojeli do Kralup, kde jsme přestoupili na další vlak do Kladna. Tam jsme vystoupili nedaleko nemocnice, v jejímž areálu se záchranka nachází. Kdo chtěl a vešel se, mohl se od hlavního nemocničního vchodu svézt sanitkou i s houkačkou, ostatní museli k záchrance pěšky.

Na místě jsme si prohlédli vnitřek sanitky, kde nám Zuzka vysvětlila, jaké jsou v ní vymoženosti a co se k čemu používá. Potom jsme si prohlédli samotnou budovu – garáže, sklad materiálu, dispečink – a dozvěděli se, jak to tam všechno funguje a chodí.

Po zdařilé a zajímavé exkurzi jsme se přesunuli do centra Kladna, do zámeckého parku. Tam jsme poobědvali z vlastních zásob a hlavně jsme se podívali na dva medvědy, kteří přebývají ve zdejším medvědáriu.

Na jednu hodinu jsme měli objednanou prohlídku v zámku, přesněji ve sklepení, kde se nachází maketa hornické štoly, která však působí jako opravdová. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o dobývání uhlí a vůbec o tom, jak to pod zemí chodilo. Na závěr nás paní průvodkyně vzala do zámecké kaple. Následoval nezbytný nákup turistických vizitek a pak už jsme pospíchali zpět na vlak a vrátili se stejnou cestou do Řeže.

Více ve fotogalerii a ještě více na rajčeti.

Jitka

Přejít nahoru