Výlet do Kladna – záchranka

V neděli 25. 9. jsme se vypravili do Kladna, kde nám Zuzka vyjednala exkurzi na záchrance, neboť tam sama pracuje. Sešli jsme se ráno před devátou u lávky, vlakem dojeli do Kralup, kde jsme přestoupili na další vlak do Kladna. Tam jsme vystoupili nedaleko nemocnice, v jejímž areálu se záchranka nachází. Kdo chtěl a vešel se, mohl se od hlavního nemocničního vchodu svézt sanitkou i s houkačkou, ostatní museli k záchrance pěšky.

Na místě jsme si prohlédli vnitřek sanitky, kde nám Zuzka vysvětlila, jaké jsou v ní vymoženosti a co se k čemu používá. Potom jsme si prohlédli samotnou budovu – garáže, sklad materiálu, dispečink – a dozvěděli se, jak to tam všechno funguje a chodí.

Po zdařilé a zajímavé exkurzi jsme se přesunuli do centra Kladna, do zámeckého parku. Tam jsme poobědvali z vlastních zásob a hlavně jsme se podívali na dva medvědy, kteří přebývají ve zdejším medvědáriu.

Na jednu hodinu jsme měli objednanou prohlídku v zámku, přesněji ve sklepení, kde se nachází maketa hornické štoly, která však působí jako opravdová. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o dobývání uhlí a vůbec o tom, jak to pod zemí chodilo. Na závěr nás paní průvodkyně vzala do zámecké kaple. Následoval nezbytný nákup turistických vizitek a pak už jsme pospíchali zpět na vlak a vrátili se stejnou cestou do Řeže.

Více ve fotogalerii a ještě více na rajčeti.

Jitka

Zanechte komentář

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Click to hear an audio file of the anti-spam word