Tábor TOM Řež – Na Ostrůvku 2015

Letošní tábor je za námi. Strávili jsme ho na našem osvědčeném místě – na tábořišti Na Ostrůvku v Milčicích u Blatné od 3. do 17. července 2015. Tentokrát jsme se ocitli ve středověkém městečku a rozdělili jsme se do měšťanských rodů Štuků, Mydlářovců, Hájků, Olbramovců a Volframovců. Vládu nad městem převzala starostka a městská rada. Pronikali jsme do tajů starých českých pověstí a pokoušeli se přijít na kloub některým středověkým řemeslům. Díky tomu už dnes něco víme o mýdlařství, svíčkařství, šperkařství, bylinkářství, košíkářství, mlynářství a pekařství, tkalcovství, provaznictví, papírenství, hrnčířství a brašnářství.

Nedílnou součástí letošního tábora byla i cyklistika. Po pár letech jsme s sebou zase vzali kola, což se nám velmi vyplatilo. Na kolech jsme se jezdili koupat do lomu v Mačkově nebo k nedalekému Chvalovskému rybníku, jezdili jsme na projížďky po okolí a vyrazili jsme i na dva celodenní výlety: přes kadovský viklan do Chanovic, kde jsme navštívili skanzen a zámek, zdatnější to pak vzali i přes Blatnou, a v druhém týdnu pak do Horažďovic, kde jsme se podívali do úžasného starého mlýna, někteří se pak vraceli přes Strakonice.

V polovině tábora nás čekalo překvapení: přijela se za námi podívat skupina historického šermu, sehráli nám parádní představení, v jehož rámci pak provedli verbování nových vojáků, a tak každý dostal nějaký ten kousek kostýmu, zbraň nebo jinou vojenskou nezbytnost a naučili jsme se základním vojenským povelům a zvyklostem. V závěru tábora nás čekalo hledání pokladu kněžny Libuše. Cestu k němu si každý rod luštil během celého tábora pomocí skládání písmenek, která dostával každý den za zvládnuté dovednosti a hry. Naší táborovou měnou byly pravé stříbrňáky, které se daly utratit ve středověkém bufetu.

Letošní tábor se nám nadmíru vyvedl, hlavně díky krásnému počasí a také kolům, která nám dala nové možnosti. A v neposlední řadě i díky celé městské radě ve složení Jitka Kroupová, Petr Hezina, Mirka Zrubecká, Kamča Houdová, Milan Bláha, Jirka Kroupa, Maruška Martinásková, Karel Němec, Zuzka Vlčková, Ivana Zrzavá a Petra Pekárková. O naše plná bříška se starala vrchní kuchařka Martina Veselá s vydatnou pomocí kuchařských učedníků Heleny Martinákové a Petra Münzbergera. Poděkování patří také Asociaci TOM, která nás podpořila.

Ať žije tábor 2016! Více ve fotogalerii a ještě více na rajčeti.

Jitka

Zanechte komentář

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Click to hear an audio file of the anti-spam word