Tábor 2010 – dobývání Annapurny

Letošní tradiční letní tábor TOM Řež se konal v Havlovicích u Úpice ve východních Čechách.
Proměnili jsme se v horolezce, kteří se v polovině minulého století pokoušeli zdolat vrchol Annapurny. Cesta k vrcholu byla dlouhá a vyžadovala spoustu příprav, práce a sportovních výkonů. Horolezci různých národností si mnoho věcí museli sami vyrobit (žebříky na překonávání trhlin, užitečné krosny s dřevěnou konstrukcí, vlajky). Spoustu věcí se museli naučit – např. skvěle vázat uzle, zacházet s mapou, buzolou i GPS, ovládat vysílačku i základní horolezecké jištění. Pro hlavní závěrečný výstup musely výpravy mnoho věcí získat (kyslíkové láhve, zásoby jídla, lana, vařiče atd.).

Při postupu brodili ledové řeky, překonávali nečekané převýšení v Severní stěně, objevovali výškové tábory a kvůli aklimatizaci v nich neváhali přespat. Nečekaně potkali i Yettiho!

A můžeme je jen chválit! Členové týmů skvěle spolupracovali, starší pomáhali mladším a i ti nejmladší se snažili, aby si jejich tým vedl dobře, a překonávali sami sebe.

V základním táboře (Base Camp) znamenitě pomohli horolezcům z celého světa Šerpové, místní znalci terénu, počasí, tradic i hor. Děkujeme Danovi, Davidovi, Lindě, Martině, Vilíkovi a Zuzce za kamarádskou pomoc a výborné herecké výkony :)

Horolezci jsou ovšem lidé bohatí i duchem, nejen tělem, takže se dobrovolně podíleli na vydávání místního plátku Káthmándú Times, přiložili ruku k dílu, když se budovalo improvizované kino,vlastnoručně vyrobili mnoho pískových obrázků a tak bych mohla pokračovat ještě dlouho.

Všichni vedoucí (Mary Těthalová, Mirka Zrubecká, Zuzka Pínová, Gábi Těthalová, Míla Bartíková, Pavel Blažek, Petr Hezina, Jarda Pína, Tomba Tomáš Bartík, Ifča Pínová) i posádka kuchyně (Dana Čejková, Jana Štěpánková, Václav Méďa Zíka) věnovali jako každoročně svou dovolenou dětem bez jakékoli finanční odměny.

Zanechte komentář

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Click to hear an audio file of the anti-spam word